Okresní kolo Dějepisné olympiády

10. 04. 2022     sekce: Úspěchy žáků     autor: Marie Šturmová     tisk: tisk článku

Naši žáci se zúčastnili v březnu okresního kola Dějepisné olympiády. Do Přerova, kde již tradičně toto kolo probíhá, se vypravili 2 soutěžící. Reprezentovali naši školu v I. kategorii, která je určena žákům 8. a 9. ročníků ZŠ, 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií. Tématem 51. ročníku soutěže byla pro tuto kategorii Šlechta od konce raného středověku do roku 1648. Tobiáš Hynčica z IX. B, který se zařadil mezi úspěšné řešitele, se umístil na pěkném 9. místě. Získal 54 bodů, od 3. místa ho dělilo 5 bodů, rozdíly v bodových hodnoceních byly velmi malé. Mezi 29 soutěžícími se neztratila ani Kristýna Štukovská z VIII. A, která získala cenné zkušenosti, které může zúročit v příštím školním roce.

Děkujeme oběma soutěžícím za reprezentaci školy a přejeme jim hodně dalších studijních úspěchů.